همه چیزهایی که باید درباره مشاوره ازدواج بدانید.

مشاوره ازدواج یکی از نیازهای مهم‌ هر زوجین قبل از ازدواج است. مشاورین در انواع تخصص های مختلف در زمینه های بالینی و تنظیم خانواده این راه دور و دراز را برای شما کوتاه و راحت خواهند کرد. سایت مشاوره روانشناسی آنلاین منتال لند هم در همین زمینه به شما کمک خواهد کرد و ویژگی یک مشاور خوب برای ازدواج را به طور کامل برایتان شرح خواهد داد.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

هر فرد با توجه به شرایط خانوادگی، نوع زندگی، حتی محیط و منطقه تولد دارای ویژگی های متفاوتی است. برخی از خصوصیات انتسابی و اکتسابی خاص خود را دارد، از همین رو شخصیت افراد با یکدیگر متفاوت است. با این وجود وقتی دو نفر تصمیم به ازدواج و با هم بودن می کنند باید آگاهی کامل از شخصیت و خلقیات یکدیگر را داشته باشند. دادن این آگاهی تنها توسط یک متخصص و روانشناس امکان پذیراست. روانشناس به طور دقیق و کامل به نظرات و حرف های شما گوش می دهد و کلیه خط قرمزها، حساسیت های شخصیتی را مشخص می کند و سپس نظر خود را به عنوان یک پیشنهاد ارائه می‌ دهد. مشاوره ازدواج به شما کمک خواهد کرد که به دور از هیجانات و عشق های آتشین هم دیگر را بهتر بشناسید و درست برای آینده خود تصمیم بگیرید. مشاوره ازدواج را می توان به یک واکسن ضد طلاق هم تشبیه کرد، با زدن این واکسن از احتمال بروز اختلافات در آینده جلوگیری خواهید کرد.

به صورت کلی هدف از مشاوره قبل ازدواج بر دو وجه است:

  1. کمک به افراد برای انتخاب زوج همسان و مناسب.
  2. ارزیابی و در صورت نیاز آموزش مهارت های زندگی مشترک.

انتخاب بهترین مشاور برای ازدواج

انتخاب مشاور قبل از ازدواج

مشاوران بسیاری هستند که می توانند شما را در این امر راهنمایی کنند. ولی انتخاب بهترین مشاور ازدواج مثل انتخاب برترین پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. مشاوران تنظیم خانواده در این خصوص نمی توانند از شما سنجش کاملی بگیرند بلکه شما به کسی نیاز دارید که بتواند کلیه عوامل شخصیتی افراد را شناسایی کند و این کار هم دست مشاوران بالینی را می بوسد. این متخصصین می توانند مشکلات و اختلالات روانی در برخی افراد را که شما نمی توانید آنها را به درستی در چند جلسه تشخیص دهید، شناسایی کنند. ا

ما خصوصیاتی که یک روانشناس برای جلسات مشاوره ازدواج باید داشته باشد:

جلسات مشاوره ازدواج به چه صورت است؟

شاید بسیاری از شما از خود بپرسید که جلسه مشاوره ازدواج چقدر طول می کشد یا چقدر هزینه بردار است؟ یا این که مشاور با چه تکنیکی می تواند شما را بشناسد و به شما کمک کند؟ ما همه این سوالات را در سایت روانشناسی منتال لند به طور کامل پاسخ خواهیم داد.

ترس زوجین از مشاوره قبل از ازدواج

روانشناسی ازدواج

یکی از عواملی که بسیاری از زوجین را از رفتن به مشاوره باز می دارد ترس است! بله ترس.

بسیاری با خود فکر می کنند که اگر به مشاوره بروند و مشاور یا یکی از زوجین تشخیص ناسازگاری و تفاوت ها را بدهد ازدواج آنها سرانجامی نخواهد داشت. باید به شما بگوئیم که چنین ترسی بی جا است. شما با مراجعه به روانشناس حتما پی به تفاوت های شخصی و خانوادگی خود با یک دیگر خواهید برد،

اما اینجا پایان کار نیست!

بسیاری از بیماری های شخصیتی هم وجود دارند که در صورت لازم، روانشناس با رفتار درمانی آنها را در شما اصلاح خواهد کرد؛ در بسیاری از موارد دیگر هم مثل تفاوت های خلقی و خانوادگی مشاور تازه کارش را با شما شروع می‌کند. با جلسات زوج درمانی و حتی خانواده درمانی مشکلات را از سر راهتان بر می دارد و نحوه برخورد را به شما آموزش می دهد.

مشاور بالینی فقط توصیه ها را به شما ابلاغ کرده و یک طرح پیش فرض از زندگی آینده برای شما ترسیم می کند تا شما با آگاهی کامل در یک زندگی ایمن و آرام حرکت کنید.

و در آخر اینکه:

بسیاری از طلاق هایی که امروزه در جامعه می بینیم بیشتر به خاطر نا آگاهی و نداشتن شناخت زوجین و حتی خانواده ها از یکدیگر است. بهتر است برای داشتن زندگی موفق دو نفره و حتی فرزند پروری بهتر از وجود مشاوران خبره در جلسات مشاوره ازدواج چه در مطب و چه به صورت اینترنتی بهره ببریم. به این صورت حتما زندگی ایده آلی را هم تجربه خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *