همه چیز درباره قرص پروفیل تقویت کننده اسپرم در مردان

اختلال در باروری یکی از شایع ترین بیماری ها در مردان و به خصوص در زنان است. برای حل مشکل باروری در زنان راه های زیادی البته با تشخیص درست پزشک وجود دارد.

در ادامه این مقاله از سایت روانشناسی منتال لند قصد داریم به انواع اختلالات باروری در مردان و راه های درمان آن با شما صحبت کنیم.

علل ناباروری در مردان چیست؟

علت ناباروری در مردان

مهمترین علل ناباروری در مردان کیفیت نامطلوب اسپرم برای ایجاد لقاح است. این کیفیت می تواند تحت تاثیر سرعت حرکت اسپرم در رحم باشد.

در این نمونه وقتی اسپرم قرار است خود را به تخمک های داخل تخمدان برساند آنقدر کند حرکت می کند که تا مقصد از بین می رود یا تا حدی ضعیف می شود که عمل لقاح را نمی تواند انجام دهد.

البته ناگفته نماند که در برخی موارد نوع رحم هم در تشدید این مساله دخیل است که با تشخیص پزشک راحت می توان مشکل رحم را از مشکل حرکت اسپرم تشخیص داد.

با یک سری آزمایش ساده از اسپرم می توان سرعت آن را تشخیص داد.

یکی دیگر از علل ناباروری در مردان کمبود برخی مواد در اسپرم است که در چنین شرایط اگرچه که سرعت حرکت اسپرم به اندازه کافی است اما کمبود مواد باروری در اسپرم مانع از ایجاد لقاح می شود. این نمونه از نا باروری هم با آزمایشات و سونوگرافی قابل تشخیص است.

وجود انواع گرید در بیضه ها یکی دیگر از یکی دیگر از عوامل نا باروری شایع در مردان است.

تشخیص این بیماری به خاطر دردهای شدید توسط خود فرد قابل شناسایی است.

البته گرید یک و دو که از شدت کمتری برخوردار هستند شاید توسط خود افراد قابل شناسایی نباشد. یک سونوگرافی ساده به شما خواهد گفت که آیا بیماری گرید عمل لقاح را منحل کرده یا عوامل دیگر و این که نوع گرید شما در چه مرحله ای است.

 

درمان ناباروری در مردان با قرص پروفیل

یکی از راه های ساده برای باروری در مردان که از مشکل ناباروری رنج می برند تقویت اسپرم است. وجود تغذیه سالم و مغذی شاید تاثیر زیادی نداشته باشد ولی به هیچ عنوان از آن قافل نشوید.

درمان ناباروری با قرص پروفیل

قرص پروفیل یک مکمل درمانی که برای ناباروری مردان از سوی پزشک تجویز می شود. این قرص دارای مواد مغذی است که با مصرف آن به مدت چند ماه کیفیت، سرعت و حرکت اسپرم و تراکم سلولی اسپرم را تقویت می کند.

 

مواد تشکیل دهنده قرص پروفیل

۱- روی که یکی از پیش نیازهای مهم در بارداری است. احتمال یک بارداری سالم را بالا برده و به فرآیند بارداری کمک بسیاری خواهد کرد.

 

۲- سلنیوم که باعث تشکیل یک اسپرم سالم می شود. در برخی موارد عمل بیولوژیکی تشکیل اسپرم با مشکل مواجه می شود. وجود سلنیوم در این قرص باعث می شود یک اسپرم اتوژنز سالم تولید و احتمال باروری را افزایش دهد.

 

۳- فولات یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده قرص پروفیل است. با شکستن پروتئین ها متابولیکی به نام هوموسیستیین آزاد می شود که تجمع آن در بدن مردان باعث ایجاد بی نظمی گردش خون در بیضه ها می شود. فولات در این مرحله به نرمال بودن میزان هوموسیستئین اسپرم کمک می کند.

 

۴- ویتامین E که در بسیاری موارد مردان به تنهایی این دارو را قبل از عمل باروری هم مصرف می کنند. استرس اکسیداتیو موجود در مایع منی موجب تغییر ساختار دی ان ای و همچنین تحرک و میزان اسپرم می شود. وجود این ویتامین در قرص پروفیل باعث جلو گیری از به وجود آمدن این استرس اکسیداتیو خواهد شد.

 

۵- و در نهایت پوشش گیاهی این قرص است که به راحتی و بدون هیچ عارضه ای در معده هضم خواهد شد.

 

نحوه مصرف قرص پروفیل

قرص پروفیل شاید در مدت زمان اندک اثر بخش نباشد ولی باید مصرف طولانی مدت آن هم زیر نظر پزشک باشد.

پزشک با توجه به میزان و مقدار مواد تعیین شده در آزمایشات میزان و نحوه مصرف قرص را تجویز خواهد کرد. ولی به طور معمول حداقل میزان مصرف آن سه ماه است.

در کل تا زمان بارداری و زیر نظر پزشک این دارو را می توانید استفاده کنید. قرص را دو نوبت در روز می توانید استفاده کنید. مصرف این دارو ممنوعیت غذایی ندارد و هر زمان که بدن پزیرای آن باشد می توان استفاده کرد. مصرف این قرص باید همراه با مایعات فراوان باشد تا هضم راحت تری داشته باشد.

مزایای استفاده از قرص پروفیل

مزایای استفاده از قرص پروفیل

همانطور که گفتیم یکی از این مزایا افزایش احتمال باروری در مردان است. افزایش تعداد و تراکم سلولی اسپرم یکی دیگر از علل استفاده از قرص پروفیل است.

از دلایل دیگر استفاده از این قرص می توان به ایجاد لقاح قوی اشاره کرد.

قرص پروفیل سقط جنین را کاهش می دهد.

دلیل دیگری که استفاده از این قرص را برای مردان مناسب می دانند کاهش بسیاری از ناهنجاری های جنینی است. وجود ویتامین ها در این قرص هر آنچه که یک لقاح کامل و سالم نیاز دارد را تامین خواهد کرد.

 

جراحی از دیگر راه های درمان ناباروری در مردان

به جز مصرف داروها جراحی انواع گرید یکی دیگر از راه های درمان است. جراحی پس از درمان دارویی در صورت نیاز انجام می گیرد. معمولا انواع گرید یک و دو توسط دارو درمان پذیر هستند ولی گرید سه نیاز به یک جراحی ساده دارد.

پس از جراحی و بهبودی کامل به مدت سه ماه اجازه اقدام باروری به بیمار داده نمی شود. اکثرا این جراحی موفقیت آمیز بوده و هیچ گونه عوارضی را به دنبال ندارد.

 

تفاوت ناباروری در مردان و زنان

ناباروری در مردان دارای طیف گسترده ای نسبت به زنان نیست، اما راه های درمان ناباروری زنان نسبت به مردان بیشتر و قابل نتیجه گیری هستند. ناباروری مردان اگر در حد پیشرفته باشد و با تقویت اسپرم هم نتوان لقاح را ایجاد کرد، کار باروری بسیار سخت و شاید غیر قابل حل باشد.

ناباروری زنان بسیار شایع ولی ناهنجاری باروری در مردان بسیار نادر است، اما جای نگرانی نیست چون با وجود پزشکان خبره و همچنین پیشرفت علم حدودا ۹۸ درصد بیماری ناباروری چه در مردان و چه در زنان کاهش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *